Leader Pumps Divertron 1200 230V

Príkon
1100 W
14 kg

• , zakúpené v IVATOSHOP

Uvedený produkt som už používal v minulosti. Došlo iba k jeho výmene. Perfektný.

• , zakúpené v IVATOSHOP

Už predtým zakúpený kus je dva roky v prevádzke bez poruchy.

• , zakúpené v VODOMAT.sk

Toto čerpadlo som už mal nainštalované firmou ZÁVLAHY.
    Pokazilo sa po 5 rokoch. Opäť som si ho objednal, lebo je plne automatické. Nevýhoda je, že sa píše o veľkosti nečistôt v mm, ale pritom nie je zmienka, že trpí na mierny kal vo vode. Bývam na Čiernej vode (Chorv. Grob), naša studňa je kopaná 5 m a voda v pohári je čistá (úžitková), ale po 5 rokoch sa mi čerpadlo zastavilo, bol v ňom jemný kalový povlak. A nikto to neopravuje - je to proste jednorázovka! Ešte jeden postreh je, že v predchádzajúcom návode to nebolo: MAX zapnúť a vypnúť tlak 20x za hod.!

Typ čerpadla
230 V
Príkon
1100 W
14 kg

Čerpadlo je vybavené elektronickou jednotkou, ktorá zaisťuje automatickú prevádzku. Čerpadlo automaticky zopne pri odbere a automaticky vypne po jeho uzavretí. Čerpadlo tiež obsahuje snímač prietoku a snímač vody (zabráni chodu nasucho či samočinnému spínanie pri zanesení spätné klapky). Odporúčame čerpadlo dovybaviť 8L tlakovou vyrovnávacou nádobou, v prípade malých odberov vody (max. veľkosť tl.nádoby 24L). Ponorné čerpadlo je určené pre závlahové systémy menších záhrad RD. Ideálny spôsob čerpanie závlahovej vody zo studní a jám, kde je malá výška hladiny. Automatická vodáreň bez nutnosti doplnenia spínacieho prvku.

DARČEK PRE VÁS: MONTÁŽNE RUKAVICE

• , zakúpené v IVATOSHOP

• idealne pre automaticku zavlahu (automat.regulacia tlaku)
    • dlha zivotnost pri necastom spinani
    • Nevhodne ako domaca vodaren (samostatne alebo aj s tlak.nadobou), caste spinania ci uz otvaranim kohutika alebo splachovanim WC skracuju zivotnost (vid priklad aj ostatne recenzie)
    • Suhlasim uz so spomenutou recenziou - ak dojde k zavaznejsej poruche a potreby vymeny uz nejakeho komponentu nenasiel som na nete nic, alebo je oprava uz nerentabilna, je to potom jednorazovka

Cerpadla Divertron 1200 a Easy pump E deep 1200 su v podstate jedno a to iste cerpadlo. Mam vrtanu studnu (v Ivanke p.Dunaji) s priemerom 20cm, hladal som vhodne cerpadlo na zavlahu travnika pri rodin.dome, bola to vtedy stredna volba. Teraz je to 6-ty rok co ho mam, 6 rokov bezproblemova prevadzka. Ked som ho po 6-ich rokoch vytiahol z vody, ocakaval som ze bude vyzerat horsie (korozia/oxidacia/povlak), na moje prekvapenie nic z menovaného som nenasiel ani len na skrutkách. Bol som donuteny ho vytiahnut z dovodu vyhadzovania prudoveho chranica. El.privod/kabel je uchyteny takou kovovou podlozkou s dvomi skrutkami, po odskrutkovani sa kabel jednoducho vytiahne s konektorom, je tam taky 3-polovy konektor. Prudovy chranic mi vyhadzoval uz odpojeny kabel s konektorom od cerpadla. Dostala sa mi tam voda/vlhkost, pravdepodobne cez izolaciu, totizto ta podlozka s dvomi skrutkami roztlaca taku gumennu izolaciu aby sa do konektora nedostala voda. Ofukol som to stlacenym vzduchom, vysusil, izolaciu som premazal mazivom proti vode, el.kontakty konektora strekol sprejom na kontakty, zapojil spät + dotiahol a bolo naspät funkcne a ponorene do vody. Uvidíme ako dlho zase potiahne a bude fungovat.
    Este jeden poznatok, nikto ho nespomina, cerpadlo ide v nepretrzitej prevadzke max. (presne na sekundu) 60minut (aspon to moje), najpravdepodobnejsie je to tak proti prehriatiu nasledne potrebuje cas na vychladenie (cca 20-30min.) a zase vie ist rovnako zase len 60minut. To len na info aby sa niekto necudoval, ze po hodine nefunguje alebo ze je pokazene. Odpajanie el.privodu v tomto nepomaha, pamäta si to a ma to aj teplotnu poistku. Podla toho som prisposobil aj casy jednotlivých okruhov na zavlahu.
    Rriziko netesnosti po nejakom case je prakticky u vsetkych ponorných cerpadlach.
    Rovnako ako sa uvadza nie je vhodne na caste spinanie (hrozi odpalenie kondenzatora).
    Cerpadlo je vhodne pre zavlahy, kde sa zapne a ide vkuse aspon pol hodinu. Pre pouzitie ako domáca vodaren by som ho neodporucil.

• , zakúpené v IVATOSHOP

Už predtým zakúpený kus je dva roky v prevádzke bez poruchy.

• , zakúpené v VODOMAT.sk

Toto čerpadlo som už mal nainštalované firmou ZÁVLAHY.

• Nie je potrebna tlakova nadoba.
    • nie je vhodne na bezne dodavanie vody do domu

Po 2 rokoch pouzivania cerpadlo zhorelo. Oprava 160EUR! Lepsie pouzivat klasicku vodarnicku s tlakovou nadobou.

• , zakúpené v IVATOSHOP

• nasada na hadicu prisla poskodena

• Splna to co potrebujem
  • , zakúpené v IVATOSHOP

• veľmi dobré ceny a rýchla dodávka tovaru

Rovnake cerpadlo pouzivam 6 rokov do domu ako vodaren bez problemov

• , zakúpené v VODOMAT.sk

• zatiaľ suprer funkčný výrobok

Uvedený produkt sa javí ako najlepšie riešenie závlahy mojej záhrady a moje očakávania nesklamal